Orbico

W Teresinie powstał obiekt typu built-to-suit o powierzchni 25 tys. mkw. wybudowany na potrzeby firmy Orbico – największego w Europie dystrybutora marek sektora kosmetycznego, odzieżowego czy FMCG. Centrum dystrybucyjne w Teresinie zarządzane jest przez Orbico Supply – wyspecjalizowany podmiot zapewniający obsługę logistyczną dla firm z różnorodnych branż.  Z przyjemnością informujemy, że wspominana spółka wybrała nas do realizacji kompleksowego projektu wykonania sieci LAN i WLAN na potrzeby nowopowstałego obiektu.

Pierwszy etap projektu obejmował wykonanie fragmentu sieci LAN dedykowanej do obsługi linii systemu przenośnikowego marki KNAPP wraz z dostawą sprzętu aktywnego HPE Aruba.

W kolejnym etapie, zrealizowaliśmy dostawę oraz wdrożenie sprzętu aktywnego HPE Aruba dla potrzeb kompleksowej obsługi sieci LAN, WLAN i CCTV w pozostałej części hali magazynowej:

Dostawę i konfigurację 2 szt. przełączników dystrybucyjnych Aruba 3810M, 2 szt. przełączników dostępowych oraz 2 kontrolerów sieci bezprzewodowych Aruba 7205 w serwerowni głównej obiektu

  • Dostawę i konfigurację 13 przełączników brzegowych Aruba 2930F w hali magazynowej
  • Dostawę i konfigurację 46 punktów dostępowych marki Aruba w przestrzeni hali magazynowej oraz ramp załadunkowych
  • Inicjalizację i konfigurację połączeń pomiędzy przełącznikami sieci LAN
  • Inicjalizację, aktualizację firmware i konfigurację kontrolerów sieci bezprzewodowych WLAN do pracy w trybie HA

W serwerowni głównej została zainstalowana para przełączników HPE ARUBA 3810M pracujących w stosie logicznym. Do przełącznika podłączono wszystkie pozostałe urządzenia przełączające sieci w sposób zapewniający redundancję i ciągłość działania w przypadku awarii pojedynczego urządzenia. Interfejsy SVI dla wszystkich VLAN zostały skonfigurowane na firewall/UTM brzegowym FortiGate FG-200HA.