fabryka DAX

W ostatnim czasie sporo rozmawiamy o tym, w jaki sposób minimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa i skutecznie chronić nasze miejsca pracy. Wśród przedsiębiorstw, które zwróciły się do nas z prośbą o pomoc w doborze optymalnego narzędzia służącego do pomiaru temperatury znalazła się spółka Dax Cosmetics – jeden z czołowych producentów obecnych na polskim rynku kosmetycznym.

Istnieje wiele narzędzi pomiarowych – począwszy od bardziej tradycyjnych i jednocześnie mniej kosztownych jak bezdotykowe termometry, aż po nowoczesne, bezobsługowe i precyzyjne rozwiązania wykorzystujące termowizję czy sztuczną inteligencję. Więcej na ich temat piszemy w naszym artykule. W firmie Dax zaproponowaliśmy rozwiązania marki Ganz, które nieformalnie określamy mianem „Mercedesa” wśród narzędzi pomiarowych.  Smart Terminal to precyzyjny system, który gwarantuje wysoką wydajność i niezawodność. Wykorzystując termowizję oraz sztuczną inteligencję w analizie treści obrazu, urządzenie zapewnia szybką detekcję twarzy, dużą dokładność pomiaru temperatury oraz precyzyjną identyfikację weryfikowanej osoby. Dzięki połączeniu sieciowemu poprzez Ethernet i obsłudze http, możemy zintegrować terminal z systemami kontroli dostępu oraz innymi urządzeniami lub systemami takimi jak sygnalizator świetlny, dźwiękowy czy blokada drzwi.

Reasumując – zaproponowane przez nas urządzenie pozwala na:

  • Skuteczne i bezobsługowe wykrycie braku maseczki oraz podwyższonej temperatury
  • Detekcję w czasie 200ms gwarantując tym samym płynne przemieszczanie się osób
  • Automatyczny zapis wyników pomiarów
  • Integrację z innymi systemami

W ramach realizacji projektu, przeprowadziliśmy testy w siedzibie Klienta, zaproponowaliśmy koncepcję rozwiązania, dobraliśmy odpowiedni model sprzętu oraz zrealizowaliśmy jego dostawę.

Jeżeli kontynuujecie Państwo swoją działalność w tradycyjnym modelu i zastanawiacie się nad tym, w jaki sposób zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem w Państwa miejscu pracy – zachęcamy do kontaktu. Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie, zrealizujemy jego testy, następnie pomożemy we wdrożeniu oraz zapewnimy pełną opiekę serwisową.