Portale Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w chmurze VDC Infomex

Przez okres 24 miesięcy, zasoby Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą funkcjonować w ramach infrastruktury Virtual Data Center – pierwszej, polskiej elastycznej chmury obliczeniowej!

Nasi specjaliści odpowiadają za utrzymanie (hosting) portali internetowych i intranetowych Klienta, a w szczególności:

  • Utrzymanie i administrowanie infrastrukturą i portalami Klienta,
  • Zapewnienie symetrycznych łączy dostępowych,
  • Zapewnienie ochrony dostępu do Portali w zakresie zabezpieczenia przed niepożądaną zmianą treści przez osoby nieuprawnione,
  • Zapewnienie i utrzymanie sprzętu i oprogramowania realizującego funkcję zabezpieczenia, aktualnymi certyfikatami SSL, wymiany danych pomiędzy Portalami a przeglądarkami internetowymi.

Portale Klienta funkcjonują w ramach warstwy storage Virtual Data Center, którą tworzą najnowsze rozwiązania marki HPE z serii Apollo. Wszystkie dane klienta podlegają zasadzie potrójnej replikacji – przechowywane są w 3 kopiach, rozproszonych na 3 niezależnych zasobach dyskowych, w trzech różnych fizycznych lokalizacjach. Potrójna replikacja w połączeniu z backupem danych, który realizowany jest poza środowisko chmury sprawia, że rozwiązanie cechuje wysoka dostępność (99,983% w skali roku) oraz wyjątkowe bezpieczeństwo.

Nasi specjaliści zrealizowali usługę migracji systemów zamawiającego na infrastrukturę VDC, następnie skonfigurowali i uruchomili systemy klienta na środowisku produkcyjnym oraz przeprowadzili testy, które zakończyły się pełnym sukcesem.