Muzeum POLIN

Z przyjemnością informujemy, że przez najbliższe dwa lata będziemy wspierać Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w realizacji statutowych celów – udostępniając bezpieczne środowisko wysokiej dostępności na potrzeby serwisów www klienta w naszym Data Center.

POLIN to pierwsza w Polsce publiczno-prywatna instytucja tworzona wspólnie przez rząd, samorząd lokalny oraz organizacje pozarządowe. W 2016 roku Muzeum zostało wyróżnione prestiżową nagrodą European Museum of the Year Award 2016. POLIN określa się mianem nowoczesnej instytucji kultury – co potwierdzają liczne inicjatywy umożliwiające przeniesienie się do jednego z najciekawszych muzeów Warszawy, również w czasie pandemii. Instytucja organizuje wystawy, warsztaty i literackie spotkania online dedykowane zarówno osobom indywidualnym jak i grupom zorganizowanym.

W ramach projektu, zapewniamy bezawaryjne działanie kluczowych serwisów Muzeum – m.in. portalu "Wirtualny Sztetl" dokumentującego historię społeczności żydowskich w Europie Środkowej i Wschodniej, który odwiedza rocznie milion użytkowników z całego świata, serwisu „Polscy Sprawiedliwi – Przywracanie pamięci” dedykowanemu tym, którzy ratowali Żydów w czasie Zagłady czy serwisu "Żydowska Warszawa", czyli multimedialnego przewodnika on-line, pokazującego polską stolicę przez pryzmat historii jej żydowskich mieszkańców.

W ramach realizowanego projektu, udostępniamy środowisko hostingowe o następujących parametrach wyjściowych:

  • 25 vCore o
  • 50 GB pamięci RAM
  • 2,5 TB przestrzeni dyskowej

Środowisko objęte jest kompleksową opieką naszych specjalistów – obsługujemy systemy i sieci informatyczne niezbędne do prawidłowego działania portali Muzeum, administrujemy maszynami wirtualnymi, optymalizujemy aplikacje zainstalowane w ramach naszego środowiska, zajmujemy się strojeniem baz danych oraz wykonujemy inne prace konfiguracyjne na zlecenie klienta. Całe środowisko objęte jest usługą backupu oraz Recovery.