HP DaaS optymalizacja środowiska IT Infomex

Z badań przeprowadzonych na zlecenie HP wynika, że ponad 62% liderów w branży IT identyfikuje proces zarządzania urządzeniami użytkownika końcowego jako ogromne obciążenie dla ich działów technicznych. Przeznaczone na ten cel zasoby z powodzeniem mogłyby zostać wykorzystane dla realizacji innych, strategicznych dla przedsiębiorstwa projektów, co przełożyłoby się na realne korzyści biznesowe.

Z myślą o optymalizacji tego obszaru IT powstał DaaS – kompleksowa usługa, która łączy wynajem urządzeń wraz z pakietem usług zarządzania w całym cyklu ich eksploatacji. Wsparcie dla klienta zaczynamy już na etapie wyboru rozwiązania – obejmuje ono usługi consultingowe, dostawę urządzeń oraz ServiceDesk.

O ile sama idea outsourcingu usług związanych z zarządzaniem sprzętem użytkowników nie jest nowa i funkcjonuje od jakiegoś czasu pod pojęciem „PaaS”, o tyle model DaaS wychodzi poza obszar komputerów osobistych obejmując swoim zasięgiem także smartfony, tablety i urządzenia mobilne różnych producentów. Przejmując od naszych klientów zadania związane z dostawą, wycofywaniem i wymianą urządzeń klienckich, stajemy się nie tyle dostawcą usługi, co integralną częścią ich ekosystemu IT.

Co więcej, wykorzystanie analityki HP TechPulse opartej m.in. o uczenie maszynowe pozwala nam identyfikować oraz przewidywać problemy występujące w środowisku IT klientów, a co za tym idzie, dostarczać urządzenia oraz aplikacje idealnie dopasowane do ich specyficznych oczekiwań oraz potrzeb. To znaczący krok na drodze optymalizacji wydatków ponoszonych na IT przez naszych klientów.

Dostrzegając możliwości, jakie otwierają rozwiązania z zakresu DaaS, wzięliśmy udział w trzydniowym technicznym szkoleniu dotyczącym proaktywnego zarządzania sprzętem HP DaaS. Podczas spotkania zgłębialiśmy wiedzę m.in. w zakresie rozwiązań HP TechPulse oraz Proactive Management Service.

Udział w szkoleniu otwiera przed nami możliwości autoryzacji w zakresie projektów DaaS

– tłumaczy Marcin Makowski, Account Manager, który reprezentował Infomex podczas spotkania.

To również spore wyróżnienie dla naszej firmy biorąc pod uwagę fakt, iż zaproszenie trafiło wyłącznie do dwóch polskich partnerów firmy HP

 – dodaje.

Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie oferują rozwiązania DaaS, zapraszamy do kontaktu z Marcinem Makowskim, naszym Account Managerem m.makowski@infomex.pl.