Coraz częściej słyszy się o koncepcji cyfrowego nomadyzmu – trendu promującego wykonywanie służbowych obowiązków nie w biurze, a z dowolnego miejsca na świecie. W odniesieniu do sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, koncept pracy zdalnej zyskał zupełnie nowy wydźwięk – stał się nie tyle kuszącą alternatywą, co koniecznością. Reorganizacja działalności przedsiębiorstwa na formę zdalną to wbrew pozorom olbrzymie wyzwanie. Aby wspomóc naszych klientów w tym zakresie, wraz z naszymi partnerami oferujemy szereg rozwiązań gwarantujących efektywną pracę z domu.


Niezawodne stanowisko pracy to podstawa

  • Dostawa i konfiguracja fizycznego sprzętu. Odpowiednio skonfigurowane i zabezpieczone urządzenie końcowe – komputery, czy laptopy możemy dostarczyć bezpośrednio do Twoich pracowników. System operacyjny, oprogramowanie do zdalnego zarządzania oraz aplikacje niezbędne do wykonywania codziennych obowiązków – wszystko to zostanie zainstalowane i będzie na bieżąco monitorowane zgodnie z wymogami działu IT Twojej organizacji.
  • Przygotowanie zdalnego stanowiska pracy. Uruchamiamy zdalne stanowiska pracy bez konieczności posiadania firmowego sprzętu komputerowego. Wirtualizujemy stacje robocze, które umożliwiają wykonywanie pracy zdalnej z poziomu dowolnego urządzenia końcowego posiadanego przez Twojego pracownika. Technologie Microsoft pozwalają nam dostarczać tzw. cienkiego klienta – rozwiązanie, które gwarantuje centralny dostęp i zdalne zarządzanie pulpitem oraz aplikacjami użytkownika. Rozwiązanie pozwala na znaczącą minimalizację kosztów zarządzania oraz utrzymania stacji roboczych i aplikacji.
  • Usługa Desktop-as-a-Service (DaaS) – w ramach stałego miesięcznego abonamentu, udostępniamy Twoim pracownikom wirtualne pulpity wraz z infrastrukturą niezbędną do ich obsługi uruchomioną na platformie Virtual Data Center. Następnie, przesyłamy pulpity wirtualne do urządzeń Twoich użytkowników końcowych. Jest to usługa kompleksowa – nasi specjaliści zarządzają wdrożeniem VDI, a także konserwacją, zabezpieczeniami, aktualizacjami, tworzeniem kopii zapasowych danych oraz ich przechowywaniem. Klient zarządza natomiast swoimi aplikacjami i obrazami pulpitu. DaaS to idealne rozwiązanie dla wszystkich firm, które nie chcą inwestować w swoje własne lokalne VDI oraz nim zarządzać.

Nie możemy zapomnieć o bezpiecznym połączeniu z firmową siecią

Praca w modelu home-office wymaga dostępu do informacji poufnych gromadzonych na serwerach firmowych spoza sieci lokalnej. Dzięki szyfrowaniu oraz autentykacji transmisji, technologia VPN umożliwia korzystanie z firmowych aplikacji z zachowaniem poufności oraz integralności przesyłanych danych. Połączenie VPN gwarantuje zdalny dostęp do Twojego firmowego środowiska z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz - wystarczy zasięg sieci 3G lub szybszej. Nawiąż bezpieczne połączenie z pulpitem zdalnym za pomocą kilku kliknięć, z wykorzystaniem dowolnego urządzenia – laptopa, smartfona czy tabletu!

Komunikacja z zespołem, klientami oraz partnerami na odległość.

Zapewniamy szereg narzędzi, które umożliwiają organizację wideo i telekonferencji z funkcjami czatu, współdzieleniem ekranu, czy wspólną pracą na dokumencie. Tego typu rozwiązania pozwolą Twojej firmie na bezawaryjną komunikację w czasie kryzysu - bez wychodzenia z domu, organizacji wyjazdów służbowych czy konferencji.

  • Microsoft Teams
  • Cisco WebEx Teams
  • Citrix GoToMeeting

W ostatnim czasie wielu przedsiębiorców zostało postawionych przed wyzwaniem reorganizacji modelu swojej działalności na pracę zdalną.
Deklarujemy pełną gotowość do realizacji wdrożeń mogących wesprzeć ten proces w trybie pilnym – zapraszamy do kontaktu


Poznaj wybrane projekty, jakie zrealizowaliśmy na rzecz naszych klientów

Praca zdalna

Wraz z Dell podpowiadamy, jak zwiększyć produktywność pracowników na home office

Coraz częściej słyszy się o koncepcji cyfrowego nomadyzmu – trendu promującego wykonywanie służbowych obowiązków nie w biurze, a z dowolnego miejsca na świecie.

Czytaj więcej
HP DaaS optymalizacja środowiska IT Infomex

Dzięki usługom DaaS wspólnie z HP optymalizujemy środowiska IT naszych klientów!

Z badań przeprowadzonych na zlecenie HP wynika, że ponad 62% liderów w branży IT identyfikuje proces zarządzania

Czytaj więcej
Kompleksowy projekt Infomex w zakresie outsourcingu procesów IT dla Spółki Bezalin

Recepta na zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych - kompleksowy projekt outsourcingu procesów IT w Spółce Bezalin

Zasoby, którymi dysponował klient wymagały modernizacji i rozbudowy – okazało się, że koszty stworzenia profesjonalnej s

Czytaj więcej