Specyficzne wymagania aplikacji, zaufanie do konkretnych technologii, korporacyjne standardy – to tylko niektóre powody, dla których wielu przedsiębiorców przedkłada rozwiązania dostarczane w modelu chmury prywatnej nad public cloud.

Chmura prywatna oferowana przez Infomex to dedykowane rozwiązania łączące skalowalność i elastyczność chmury publicznej z dedykowaną, wyizolowaną infrastrukturą sprzętową. Podstawą usługi jest platforma Virtual Data Center, którą możemy rozbudować o dowolne, wskazane przez klienta rozwiązania sprzętowe oraz programowe.

Chmura prywatna VDC to idealne rozwiązanie dla firm, które wymagają:

  • Optymalnej wydajności dla krytycznych aplikacji i ich obciążenia
  • Wielowarstwowego podejścia do bezpieczeństwa danych i zgodności z polityką bezpieczeństwa organizacji
  • Certyfikowanego środowiska na potrzeby systemów krytycznych takich jak SAP HANA czy IFS
  • Indywidualizacji środowiska fizycznego – wyboru konkretnych rozwiązań sprzętowych oraz programowych

Korzyści dla klienta:

 

Idealne dopasowanie usługi do indywidualnych oczekiwań – elastyczność, jaką gwarantuje platforma Virtual Data Center zapewnia pełną swobodę konfiguracji każdego parametru zamawianej usługi – począwszy od warstwy storage, poprzez serwery, sieć – zarówno w kontekście wykorzystywanych protokołów, jak i urządzeń typu firewall czy WAF, platformę wirtualizacji na systemach operacyjnych skończywszy.

Pełne bezpieczeństwo danych – platforma VDC dostępna jest z poziomu dwóch rozproszonych geograficznie centrów danych zlokalizowanych w Polsce, co gwarantuje zgodność z GIODO oraz RODO. Oba ośrodki objęte są certyfikatem ISO 27001 oraz spełniają wymogi normy ANS TIA-942 w klasie TIER 3.

Gwarancja dostępności i izolacja zasobów – wszystkie parametry usługi przydzielone są wyłącznie na potrzeby danego klienta oraz gotowe do użytku w dowolnym momencie.

Kontrola kosztów IT - przejrzysty cennik, proste zasady rozliczania i brak ukrytych kosztów ułatwiają kontrolę budżetu IT.

 

Usługi w modelu chmury prywatnej na platformie VDC to idealne środowisko na potrzeby:

 

  • Systemów klasy ERP/CRM, w tym rozwiązań wymagających certyfikowanej infrastruktury jak SAP HANA czy IFS
  • Zaawansowanych aplikacji webowych
  • Środowisk Disaster Recovery
  • Środowisk wysokiej dostępności
  • Kompletnych rozwiązań dostarczanych w modelu „SaaS” – Software as a service

Poznaj historie wybranych klientów, którzy skorzystali z platformy Virtual Data Center w modelu Chmury Prywatnej

Fabb

Elastyczność, skalowalność, wysoka dostępność, szybkość wdrożenia – kluczowe korzyści adopcji chmury na przykładzie spółki Fabb!

Według badania zrealizowanego przez Computerworld, polscy menedżerowie IT jako najważniejsze korzyści wynikające z adopcji chmury obliczeniowej wskazują elastyczność i skalowalność (72%), poprawę dostępności i ciągłości biznesu (64%) oraz przyspieszenie procesów dostarczania zasobów i wdrożeń (57%). 

Czytaj więcej
Mity na temat chmury

Warto wiedzieć: 8 popularnych mitów na temat chmury

W ostatnich latach pojęcie „chmury” odmieniane było przez wszystkie przypadki – zarówno przez osoby związane z IT, jak i w świeci

Czytaj więcej
Virtual Data Center docenione w konkursie Best in Cloud 2019

Virtual Data Center po raz kolejny docenione w Konkursie Best in Cloud!

W tym roku mieliśmy możliwość przystąpienia po raz kolejny do Konkursu Best in Cloud organizowanego przez

Czytaj więcej