Cloud Computing według Infomex

Cloud Computing to model świadczenia usług polegający na wynajęciu wirtualnych zasobów – infrastruktury, platformy bądź aplikacji, pozwalający na dostęp do zamówionych usług za pośrednictwem Internetu.

 

Idea stosowania technologii Cloud Computing wynika ze względów czysto ekonomicznych – usługi świadczone w chmurze obliczeniowej redukują początkowe nakłady na zakup oraz utrzymanie infrastruktury umożliwiając Klientom korzystanie z najnowszych technologii, które przez wzgląd na wysokie koszty wdrożenia w tradycyjnym modelu przetwarzania danych byłby dla wielu firm nieosiągalne. Konsument płaci za użytkowanie określonej usługi, np. za możliwość korzystania z poczty korporacyjnej czy oprogramowania wspierającego obieg dokumentów w jego firmie, całość obsługi leży po stronie usługodawcy.

Podstawową zaletą Cloud Comuptingu Infomex jest skalowalność  elastyczność oraz bezpieczeństwo rozwiązań – wszystkie usługi świadczone w naszym Data Center są dostosowywane do indywidualnych potrzeb Klienta przy pełenym wsparciu ze strony certyfikowanego zespołu inżynierów, serwisantów oraz doradców biznesowych.
 
Usługi świadczone w Chmurze obliczeniowej Infomex to kompleksowe rozwiązania, które możemy przyrównać do energii elektrycznej, czy wody. Klient otrzymuje dokładnie to, czego w danym momencie potrzebuje natomiast pełna obsługa rozwiązania pozostaje po naszej stronie — wjaśnia Krzysztof Nieścieronek, Wiceprezes Zarządu Infomex Sp. z o.o. Sprawą priorytetową jest dla nas dostarczanie niezawodnych oraz kompleksowych rozwiązań informatycznych, które sprawiają, iż Klient będzie mógł w pełni poświęcić się temu, co dla biznesu kluczowe — dodaje.
 
W naszej ofercie znajdziecie Państwo usugi świadczone we wszystkich trzech głównych modelach Cloud Computingu – IaaS, PaaS oraz SaaS, które w zależności od potrzeb Klienta dostarczają odpowiednio infrastrukturę, platformę oraz oprogramowanie. Klient otrzymuje możliwość wyboru pomiędzy dedykowaną chmurą prywatną oraz chmurą publiczną, co pozwala na dobór najodpowiedniejszych rozwiązań również w przypadku danych wrażliwych.