Systemy bazodanowe

Aplikacje dostępne w DC Infomex
 
 
MySQL Server
 
MySQL to najpopularniejszy, dynamicznie rozwijany serwer bazodanowy, dostępny na licencji open source. Ceniony jest przede wszystkim ze względu na dużą wydajność i szybkość działania oraz rozbudowane mechanizmy zabezpieczeń świetnie sprawdza się jako zaplecze dla aplikacji korporacyjnych czy witryn www. Wykorzystywany jest najczęściej do obsługi projektów internetowych ale również innych projektów informatycznych.
 
  • MySQL Enterprise Server - silnik najpopularniejszej bazy danych wraz z co miesięcznymi aktualizacjami oraz poprawkami;
  • MySQL Network Monitoring and Advisory Services - narzędzie monitorujące serwer MySQL oraz ostrzegające o potencjalnych problemach;
  • MySQL Production Support - pomoc techniczna do produktu dostępna nawet 24 godziny 7 dni w tygodniu.
 
 

 
 
Microsoft SQL Server
 
   
Microsoft SQL Server 2008 dostarcza wydajną i inteligentną platformę do zarządzania i analizy danych, oferującą przedsiębiorstwom i instytucjom bezpieczeństwo zasobów informacyjnych w połączeniu z wygodą i niskimi kosztami zarządzania.
Microsoft SQL Server to efektywna platforma dostarczająca intuicyjne rozwiązania dla całej organizacji. Pozwala ona użytkownikowi na uruchamianie aplikacji, redukując koszty jej wdrażania i rozwijania. Współczesne firmy kładą nacisk na skuteczne i proste zarządzanie danymi oraz ich przechowywanie. SQL Server 2008 umożliwia przedsiębiorstwom budowanie systemów do zarządzania danymi o dowolnej skali, a całe środowisko może działać na jednym serwerze lub skalować się w ramach farmy mniejszych. Microsoft SQL Server 2008 realizuje wizję Platformy Aplikacyjnej firmy Microsoft, pomagając organizacji zarządzać danymi w dowolnym miejscu i czasie. SQL Server umożliwia przechowywanie bezpośrednio w bazie danych dokumentów strukturalnych, półstrukturalnych i niestrukturalnych, takich jak obrazy i muzyka. Jednym z rozwiązań oferowanych przez aplikację jest zestaw zintegrowanych usług umożliwiających obsługę danych w jeszcze szerszym zakresie - na przykład tworzenie kwerend, wyszukiwanie, synchronizowanie, raportowanie i analizowanie. Dane można przechowywać i uzyskiwać do nich dostęp zarówno na serwerach w centrach przetwarzania, jak i na komputerach stacjonarnych oraz urządzeniach przenośnych, umożliwiając użytkownikom kontrolę nad bazą niezależnie od miejsca jej składowania.
SQL Server 2008 pozwala na wykorzystywanie danych w aplikacjach niestandardowych, utworzonych przez Partnerów i Klientów przy użyciu platformy Microsoft.NET i programu Visual Studio, w ramach architektury zorientowanej na usługi (SOA - service-oriented architecture) i przy wykorzystaniu serwera procesów biznesowych Microsoft BizTalk Server. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy przetwarzający informacje mają dostęp do danych bezpośrednio z poziomu narzędzi, których używają na co dzień, takich jak pakiet Microsoft Office 2007.
 
  • Rozwiązania analityczne: Microsoft SQL Server 2008 pomaga organizacjom w tworzeniu złożonych rozwiązań analitycznych na skalę przedsiębiorstwa, które umożliwiają dostęp do właściwych informacji za pomocą znanych narzędzi;
  • Wysoka dostępność : aplikacja udostępnia pełny zakres opcji pozwalających na minimalizację przestojów i zachowanie odpowiednich poziomów dostępności aplikacji;
  • Zintegrowane usługi : SQL Server 2008 dostarcza skalowalną platformę integracji danych, pozwalając organizacjom łatwiej zarządzać danymi pochodzącymi z szerokiego zakresu źródeł; może ona rozwijać się wraz z firmą. Program zawiera szeroki wybór technologii, które umożliwiają rozbudowywanie indywidualnych serwerów do obsługi wielkich baz danych i udostępniają narzędzia do optymalizowania wydajności.
  • Bezpieczeństwo: Microsoft SQL Server 2008 oferuje usługi bezpieczeństwa typu autentyfikacja, kontrola dostępu, szyfrowanie oraz zarządzanie kluczem.
 
Każdą z usług konfigurujemy w oparciu o indywidualne preferencje Klienta. Jednocześnie oferujemy skorzystanie z darmowego testowania przy pełnym wsparciu technicznym Infomex.
W celu otrzymania dedykowanej oferty prosimy o kontakt z naszym specjalistą:
datacenter@infomex.pl, tel. (+48) 33 475 11 11.