Veeam Cloud Connect

Veeam Cloud Connect oraz Chmura Infomex, czyli recepta na nieprzerwaną dostępność danych

Opracowanie planu odzyskiwania danych na wypadek awarii staje się absolutnie niezbędnym elementem strategii IT, który pomaga przedsiębiorstwom radzić sobie ze skutkami ewentualnych awarii. W dzisiejszych czasach każdy przestój to nie tylko straty finansowe, ale również wizerunkowe. Działy IT mogą zadbać o zapewnienie dostępności danych poprzez wdrożenie i przestrzeganie zasady „3-2-1”. Polega ona na tworzeniu trzech kopii danych, na dwóch różnych nośnikach, z których jeden jest przechowywany poza siedzibą firmy.

 
Chcąc tworzyć kopie zapasowe w lokalizacji zewnętrznej, nie trzeba wdrażać odrębnej, złożonej infrastruktury i ponosić związanych z nią kosztów. Funkcja Veeam Cloud Connect udostępnia w pełni zintegrowaną, szybką i bezpieczną metodę tworzenia i przywracania kopii zapasowych z chmury Infomex. Backup w Data Center Infomex stanowi bezpieczną, pełnowartościową i bardzo korzystną finansowo alternatywę dla budowy własnego ośrodka zapasowego:
 
  • Data Center Infomex zostało zaprojektowane oraz stworzone w oparciu o standard TIER III, TIA-942
  • Naszym Klientom dajemy gwarancję wysokiej dostępności zasobów – SLA na poziomie 99,98%!
  • Klienci mają możliwość wyboru indywidualnej polityki backupu
  • Zapewniamy pełne bezpieczeństwo zasobów (ISO 9001, ISO 27001) oraz gwarancję przechowywania danych na terenie Polski
  • Oddajemy w Państwa ręce infrastrukturę, która jest skalowalna oraz dopasowana do Państwa aktualnych potrzeb biznesowych
  • Gwarantujemy dostęp do systemu ServiceDesk działającego 24/7/365
Chcąc skorzystać z rozwiązania, wystarczy wybrać z poziomu konsoli operatora produktu Veeam Data Center Infomex jako dostawcę usług, do którego mają trafić Państwa kopie zapasowe — to naprawdę łatwe!
  
Funkcja tworzenia kopii zapasowych umożliwi Państwu zapisanie danych lokalnie, natomiast powielanie kopii skutkować będzie przesłaniem danych do repozytorium chmurowego Data Center Infomex.
 
 

Veeam Cloud Connect oraz Infomex DC = intuicyjne tworzenia kopii zapasowych w chmurze

 
Hosting kopii zapasowych. Kopie zapasowe mogą być przesyłane do repozytorium hostowanego w chmurze Data Center Infomex za pośrednictwem bezpiecznego połączenia SSL — bez potrzeby zakupu dodatkowych licencji Veeam.
 
Pełny wgląd i kontrola. Dane przechowywane w repozytoriach kopii zapasowych znajdujących się w chmurze Infomex można wyświetlać i odzyskiwać bezpośrednio z poziomu konsoli operatora. Możliwe jest również bieżące śledzenie wykorzystania repozytoriów i otrzymywanie powiadomień o terminach przedłużenia umowy.
 
Nowoczesna architektura kopii zapasowych. Nasz kompleksowy produkt umożliwia wykorzystanie nowoczesnej technologii backupu firmy Veeam, obejmującej m.in. funkcję powielania kopii zapasowych z wbudowaną akceleracją sieci WAN, ciągły przyrostowy tryb tworzenia kopii i schemat przechowywania GPS (dziadek-ojciec-syn).
 
Kompleksowe szyfrowanie. Wszystkie dane są szyfrowane w źródle (przed opuszczeniem firmowej sieci) oraz podczas transferu i przechowywania. Odbywa się to bez negatywnego wpływu na współczynnik redukcji danych zapewniany przez wbudowane funkcje kompresji i akceleracji sieci WAN.
 
Model rozliczania usługi Veeam Cloud Connect oferowany przez Infomex:
  • Opłata za każdą źródłową VM
  • Opłata za wielkość przydzielonej przestrzeni dyskowej dla hostowanego repozytorium w chmurze
  • Opłata za faktyczną ilość przesłanych danych kopii zapasowych
 
Istnieje możliwość ustalenia indywidualnego modelu rozliczania usługi.
Zapraszamy do skorzystania z darmowego miesiąca testowego!